V sobotu 5. října 2019 byla slavnostně zahájena výstava oddělení FOTO - škola vidění s názvem Chaty, která uzavírá dvouletou práci žáků, v rámci které se věnovali tématu chat a chatových oblastí v Černošicích a navázali tak na práci fotografa Pavla Štecha. Výstava byla doplněna i výtvarnými objekty domečků a chatiček z přírodních materiálů žáků Barbory Tiché a Hany Poislové. Vernisáž doprovodily - uskupení Second Band s jazzovými standardy i melodiemi Jaroslava Ježka a žákyně II. cyklu tanečního oboru s vlastní choreografií současného tance Kontrasty na hudbu Miloslava Kabeláče. Moc děkujeme Ivanovi Látalovi a jeho žákům za skvělou práci a úžasný zážitek s výstavy.
V sobotu 21. září 2019 proběhl další ročník Černošického běhu, jehož výtěžek se letos rozhodli organizátoři věnovat právě naší škole. Podívejte se, jak to na místě vypadlo.
V roce 2019 proběhl již třetí ročník celostátního happeningu na podporu a popularizaci základního uměleckého školství ZUŠ OPEN. Tentokrát akce neprobíhala jen v Černošicích, ale poprvé se sdružily základní umělecké školy středočeského kraje a v rámci druhého ZUŠ OPENového dne uspořádaly společný program v malebném areálu zámečku v Litni. Naši školu zastoupili výtvarníci, fotografové, jazzové uskupení Second band, dětský pěvecký sbor Tutte le note a folklorní soubor Pramínek.
Jako každý se Pramínek zúčastnil zastávky poberounského folklorního festivalu Staročeské máje na Masopustním náměstí v Mokropsech. I přes neobvyklou zimu se vystoupení dětem i muzikantům líbilo a s chutí si na mokropeské návsi zatančili a zahráli.
Jako každý rok Pramínek před Vánoci koledoval s ukázkou svého vánočního programu u kapličky sv. Václava v Mokropsech.
Soubory při ZUŠ Černošice - Pramínek a Tutte le note - doprovodily slavnostní zasazení lípy republiky, které se uskutečnilo 28. září 2018 u budovy školy v Mokropsech.
ZUŠ Černošice se připojila k oslavám 100. výročí vzniku naší republiky slavnostním koncertem, který proběhl v sobotu 20. 10. 2018 v kulturním sále na Vráži. Předvedly se všechny tři obory ZUŠ a s tvorbou českých autorů vystoupili jak žáci, tak učitelé.
Taneční obor se snaží každý rok uspořádat pro své žáky letní dílnu v ZUŠ Václava Pichla v jihočeské Bechyni. Letos se děti do Bechyně opět podívaly a nacvičovaly mimo jiné Janáčkovy královničky.
Folklorní soubor Pramínek působící při tanečním oboru ZUŠ vystoupil v květnu jako již tradičně na černošické zastávce Poberounského folklorního festivalu Staročeské máje.
Více najdete na www.praminekcernosice.cz
Ve čtvrtek 24. května proběhl již 2. ročník celostátního happeningu na podporu a popularizaci základního uměleckého školství ZUŠ OPEN. Černošice se do ZUŠ OPEN opět zapojili a to v hojné míře!
Strana 1 z 11   Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další Poslední

© ZUŠ Černošice
, Střední 403, 25228 Černošice, tel.: 251 641 480, 603 595 592  Pracoviště: Černošice, Rudná, Všenory